Vjen lajmi i madh për Ukrainën: Ja çfarë do të bëjnë 27 shtete duke përfshirë SHBA-në dhe Britaninë

Redaktorja e Sky News, Debora Haynes, ka shkruar se siç mëson mediumi i saj, 27 shtete,…

Macron jep lajmin e keq për luftimet Rusi-Ukrainë, ja çfarë paralajmëron

Bota duhet të përgatitet për një luftë të gjatë midis Rusisë dhe Ukrainës, paralajmëroi presidenti i…

Përgjigja e Zelenskyt kur Amerika i kërkoi të evakuohet nga Kievi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskyt, që të evakuohet…

𝐋𝐀𝐉𝐌𝐈 𝐈 𝐅𝐔𝐍𝐃𝐈𝐓: Klitschko e ka një porosi urgjente për ukrainasit

Vitali Klitschko po lajmërohet kohë pas kohe në rrjetet sociale teksa në kryeqytetin ukrainas, Kiev po…

Policia jep detaje për bazën në Bërnjak

Policia e Kosovës ka dalë me njoftim në lidhje me ngritjen e bazës policore në afërsi…

Detaji i çuditshëm: Ushtarëve rusë që u kapën nga forcat ukrainase iu gjet….

Detaji i çuditshëm: Ushtarëve rusë që u kapën nga forcat ukrainase iu gjet mish i thatë…

U raportua se u v.ra në Ukrainë, shqiptari Emanuel Bazanji: Jam gjallë, por…

U raportua se u v.ra në Ukrainë, por shqiptari Emanuel Bazanji është gjallë. Gazetari Top Channel…

E FUNDIT: Joe Biden ka dy fjalë për Putinin për gjendjen në Ukrainë

Presidenti amerikan, Joe Biden tha se ai dhe aleatët e NATO-s diskutuan “angazhimin tonë të përbashkët…

Putini kërkoi bisedime me Ukrainën – i kundërpërgjigjet ShBA-ja

Departamenti Amerikan i Shtetit e ka hedhur poshtë ofertën e presidentit rus Vladimir Putin për bisedime…

Perëndimi paralajmëron, Putin mund të përdor armë të fuqishme në Ukrainë – “babanë e të gjitha bombave”

Zyrtarët perëndimorë kanë paralajmëruar se Rusia mund të përdor armë të avancuara që shkrin trupin e…