LAJMI I FUNDIT: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

1.510 TESTIME, 543 TË SHËRUAR DHE 627 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në…

Asamblistja e PDK-së denoncon kryetarin e Prizrenit, kjo është arsyeja

Asamblistja e Komunës së Prizrenit nga radhët e PDK-së, Sherife Balaj, ka publikuar një listë në…

Jeta Xharra tronditet nga ajo që kuptoi mbrëmë në debat

Gazetarja Jeta Xharra, është shprehur e shqetësuar, pasi ka kuptuar faktin se gjysma e shkollave në…

Mustafa: Biden më ka thënë votojeni demarkacionin, Bulliqi fajtori kryesor që nuk janë liberalizuar vizat

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e ka fajësuar kryetarin e zgjedhur të Podujevës, Shpejtim Bulliqin, se…

Xhabir Zharku ia largon një biznesi në Ferizaj foton e Titos që e mbante në lokal

Ish-kryetari i Kaçanikut, dhe ish-komandanti i UÇK-së, Xhabir Zharku, ka treguar një rast që i ka…

Pas votimit, kështu duhet të aplikoni për të marrë 10-përqindëshin nga Trusti

Në kuadër të pakos për rimëkëmbje ekonomike, qeveria e Kosovës ka paraparë që qytetarët të mund…

LAJMI I FUNDIT: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

1.340 TESTIME, 324 TË SHËRUAR DHE 555 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në…

LAJMI I FUNDIT: Nëse Kushtetuesja e rrëzon Hotin, Kurtit i jepet mundësia të bëhet sërish kryeministër

Gjykata Kushtetuese sot mund të vendos për rrëzimin e Qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti, në…

Spitali i Gjilanit ka nevojë emergjente për furnizim me oksigjen

Nën udhëheqjen e nënkryetarit Arbër Ismajli, është mbajtur sot mbledhja e Komitetit të Gjilanit për menaxhimin…

Shteti pritet t’i rimbursojë të gjithë ata persona që kanë më pak se 10 mijë euro në trust

Shteti pritet t’i rimbursoj të gjithë ata persona që kanë më pak se 10 mijë euro…