LAJMI I FUNDIT: 62 raste të reja me koronavirus në Kosovë, të infektuarit janë nga këto komuna

85 TË SHËRUAR DHE 62 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e…

Kurti zbulon çka i kërkoi Thaçi në takimin e 13 marsit

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka folur mbrëmë në një emision televiziv në lidhje me të…

“A e vr,anë pak a shumë…”, shokuese: Kështu kishte reaguar Bujar Bukoshi për vr,asjen e Ahmet Krasniqit

22 vjetori i vr.asjes së Ministrit të Mbrojtjes së Kosovës, kolonel Ahmet Krasniqit ka ri aktualizuar…

Zafir Berisha thotë se Facebook-u iu hakua në Nish të Serbisë

Zëvendësministri i Punëve të Brenshme të Kosovës Zafir Berisha ka thënë se derisa ishte duke duke…

Haradinaj tregon kush e rrëzoi Vetëvendosjen, përmend edhe Grenellin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj ka vazhduar me kritika ndaj Vetëvendosjes…

Gjykata Speciale deklarohet për dosjet në OVL të UÇK-së, kjo është akuza e tyre

Zyra e Prokurorisë së Specializuar përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj skandalit me dosjet…

Skandali me k ufomë në Klinikën e Pulmologjisë – Valbon Krasniqi tregon si ndodhi kjo ngjarje

Një skandal brenda Klinikës së Pulmologjisë, ka ndodhur pasi disa ditës, ku një person i pajetë…

Lushtaku: Qëllimi i Speciales është që njerëzit e UÇK-së t’i…

Njëri nga komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku është deklaruar rreth sagës me dosjet që po dorëzohen…

Kurti tregon me emër se nga kush mori vesh planin e “thikave mbi harta”

Kryetari i Vetëvendosjes Ablin Kurti, ka zbuluar emrin e këshilltarit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit…

Doris Pack kritike ndaj Thaçit për dekorimin e Grenellit, e quan një show përrallor të trishtuar

Deputetja gjermane, Doris Pack ka qenë kritike ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi për dekorimin me…