Vetëvendosje “dorëzohet” për Ministrinë e Drejtësisë?! Ndërkombëtarët preferojnë që LDK ta drejtoj këtë ministri!

Lëvizja Vetëvendosje përkundër që kishte kërkesë kryesore që gjatë qeverisjes së tyre ta kenë nën drejtim…

Takimi Kurti – Mustafa: Java e ardhshme përfundimtare për marrëveshjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, do të takohet sot me kreun e LDK-së, Isa Mustafa,…

28 Nëntori, vit jubilar për “Jetimat e Ballkanit” – dhurohen 128 shtëpi të reja për njerëzit në nevojë

Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka njoftuar se me 28 Nëntor do…

Haradinaj: Argatët e Serbisë punuan për interesa në dëm të Kosovës duke bërë presion të hiqet taksa

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në njëvjetorin e vënies së taksës 100 për qind për produktet…

Zbulohet skenari, ja kush ia siguroi pragun Nismës, alarmohen Kurti dhe Osmani

Gjatë ditës është raportuar se kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ai i…

Gjermani: Arrestohen 12 shqiptarë që punonin në të zezën

Policia në Wolfsburg të Gjermanisë ka bërë të ditur se ka arrestuar 12 punëtorë shqiptarë, të…

Haziri për koalicionin LVV-LDK: Mos keni dert, nuk bëhet fjalë për ndarje të ‘kulaçit’

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se nuk ekziston asnjë lloj ngërçi…

Kurti: Nuk mund të ketë marrëveshje pa dialog, as dialog me harta dhe as marrëveshje ku presidentët qëndrojnë sipër hartave

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me anëtaren e kryesisë, Fitore Pacolli, ka pritur…

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti-Mustafa

Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit…

Ahmeti reagon pas largimit të muralit te rrethi i Fushë Kosovës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas largimit të muralit te rrethi i Fushë Kosovës.…