Bajqinovci i bindur: Albin Kurti do të jetë kryeministër ditën e hënë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci është shprehur i bindur se Albin Kurti do të bëhet…

Lajmi i fundit: LDK pranon ofertën e VV-së?

Pas më shumë se 100 ditë të negociatave, lideri i LDK’së, Isa Mustafa është dorëzuar para…

Murati: Bota po ndryshon, e ne shqiptarët ende me të vjetrën

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka thënë se derisa bota rreth nesh po ndryshon,…

Letër e hapur drejtuar Isa Mustafës

I nderuar Z. Mustafa! Ju lutem, i nderuari kryetar i LDK-së, pasardhësi i të madhit, të…

Zbulohet skenari: Nëse dështon Kurti të hënën, Vjosa kryeministre, Haradinaj president!

Sefedin Krasniqi, bashkëpunëtor i kolonel Ahmet Krasniqit dhe njohës i zhvillimeve politike në Kosovë, ka komentuar…

Bëhet e ditur, me 3 shkurt fillon punën Qeveria e re?

Pjesëtari i shoqërisë civile në Kosovë, dhe analisti politik Krenar Shala, në një postim të tij…

E dhimbshme, ish-luftëtari i tri luftërave të UÇK-së largohet nga Kosova, përmend kontributin e tij në…

Ish-pjesëtari i tri luftërave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adnan Hyseni ka marrë një vendim të…

Si rrallë herë, befason nënkryetari i AAK-së, pajtohet me këtë kerkesë të Albin Kurtit

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë…

Molliqaj su.lmon VV-në: Asnjëri nga ministrat e Kurtit nuk është …

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, dikur sekretar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka su.lmuar përsëri ish-partinë e…

Afrohen VV dhe LDK, ja kur pritet marrëveshja për koalicionin

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës mësohet se janë më afër se kurrë arritjes së…