Fjalimi i Albin Kurtit në takim me Vuçiqin në Mynih: Dialogu të bëhet pa harta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë…

LDK-ja vendos se kush do të jetë kandidojë për Kryetar të Podujevës

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të vendos se kush do të jetë kandidati i kësaj…

Gjuriq i hidhëruar pse Kurti e tha të vërtetën për Serbinë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, i cili hodhi edhe…

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Një analist politik serb, ka komentuar zhvillimet politike të javës së kaluar Kosovë-Serbi, në një intervistë…

Albini ‘NOKAUTOI’ mbrëmë Serbinë dhe Vuçiqin, përkthimi i plotë në shqip

Një debat i nxehtë është zhvilluar mbrëmë në Mynich të Gjermanisë në mes të kryeministrit të…

Kurti ia thotë në sy Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për të dy vendet do të jetë

Ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Konferencën e…

Ndodhë edhe kjo, kosovari gris pasaportën e Austrisë: Fitoi Albini, tash kthehem në Kosovë

Zgjedhja e Albin Kurtit sot si kryeministër i ri i Republikës së Kosovës ka gëzuar jo…

E FUNDIT:Shpend Ahmeti I bashkohet VV-së Kritikon opozitën thotë se ata janë…

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka përcjellë fushatën në të cilën u votua Qeveria e re,…

Osmani pasi hoqi fotografinë e Thaçit: E njoh ligjin, Rugova është ai që më inspiron

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani pas vizitës në repartin e Neonatologjisë ka komentuar para mediave se pse e…

Personi në foto është njëri nga emrat më të komentuar kohët e fundit, mund ta gjeni emrin?

Personi në imazhin që e shihni është një nga emrat më të komentuar së fundi sa…