Kurti shkarkon një zëvendësministër të Ministrisë së Zhvillimit Rural

Kryeministri në detyrë Kurti liron nga posti zëvendësministrin në detyrë Bahrim Shabani. Kryeministri në detyrë i…

Hashim Thaçi sërish kundër Kurtit , S’ka zgjedhje, ky është propozimi i tij

I pari i shtetit, Hashim Thaçi po i përjashton zgjedhjet e reja si opsion, raporton Gazeta…

U rrëzua Kurti, por Vetëvendosje nuk tërhiqet: Kryeministri na takon ne

Pas rrëzimit të Qeverisë, tashmë Kosova ka hyrë në një spirale politike që nuk dihet se…

Kurti: Sapo mora një lajm të mirë, BE ndanë 5 milionë euro për Kosovën, po përgatit edhe 50 milionë tjera

Po vazhdon seanca për mocionin e LDK-së. Derisa dy partitë LDK dhe VV, po vazhdojnë me…

Thaçi e Kurti me taktikë të re për ta hutuar koronavirusin: Njëri thotë rrini, tjetri dilni

Bashkëpunimi ndërmjet presidentit Thaçi dhe kryeministrit Kurti në luftën kundër koronavirusit, është duke shkuar për mrekulli.…

Vendimi i ri i Qeverisë: Nuk ka më as shitje ushqimi “take away”, vetëm dërgesa në shtëpi

Si masë shtesë për të parandaluar përhapjen e virusit nga sot u vendos edhe ndalesa për…

Rrëzimi i Albin Kurtit, një komplot i ambasadorit Grenëll?

E gjitha sa po ndodh në Kosovë, ku Isa Mustafa në kordinim me Hashim Thaçin po…

Pas zhurmave në ballkone e dritare, zyrtari i VV-së fton të protesohet edhe me vetura

Sot në orën 20:00 do të protestohet me vetura nga rruga afër Hotel Grand e deri…

Pas shumë kohe lajmërohet Xhavit Haliti – ja cila është thirrja e tij

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti përmes një shkrimi në Facebook ka apeluar te…

Haradinaj: Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës

Kryetari i AAK-sw, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk merr pjesë në asnjë Qeveri ku flitet…