7 raste me koronavirus në Kosovë, të infektuarit janë nga këto Komuna

NJËZET E DY TË SHËRUAR DHE SHTATË RASTE ME COVID-19! Sot më 30 prill 2020, në…

“Shtimi i ministrive po bëhet për interesa partiake dhe për të siguruar vota për qeverinë Hoti”

Me arritjen e marrëveshjes ndërmjet LDK-së, AAK-së, Nismës, minoriteteve dhe tentimit për koalicion edhe me AKR-në,…

Pacolli i dërgon selam Sveçlës: Unë nuk jam kr iminel, e dua këtë vend, Sa më mungonte atdheu!

Në orët e pasdites ka ateruar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” aeroplani privat i…

Reagon kryeministri në ardhje: Asnjë shkronjë e Kushtetutës nuk do të cënohet

I mandatuari për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti thotë se legjitimi i institucioneve ekzekutive të Kosovës,…

Sa kushton një votë e Behgjet Pacollit për qeverinë e turpit?!

A ka mbrrijë shpetimtari i qeverisë së turpit në Kosovë. O milioner me marre e me…

Protesta të shtunën, publikohet plani se cilat rrugë të bllokohen deri në shpalljen e zgjedhjeve të reja

Drejtori i ORCA, Rron Gjinovci, në një postim në Facebook ka paralajmëruar protesta të shtunën, që…

Deputeti i VV-së e zbulon pse Qeveria lejoi shkuarjen e Pacollit në shtëpi

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, është dërguar në shtëpinë e tij në Hajvali, pas mbërritjes në…

Gjykata Kushtetuese para vendimit historik, o me popullin, o me puçistat..!

Çdo qytetar i Kosovës e ka të qartë, se skena politike e saj është e ndarë…

Kjo është pritja e Vetëvendosjes nga Gjykata Kushtetuese

Këshilltari i Albulena Haxhiut, Blerim Sallahu përmes një postimi në facebook edhe një herë ka treguar…

Kadri Veseli vë në siklet të madh Kurtin: Albini e Sveçla t’i ndalin konvojet e zemërgjerësinë ndaj Serbisë, se shqiptarët nuk mund t’i ndalë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar ndaj deklaratave të ushtruesit të detyrës…