Bombardon Kadri Veseli, pas Thaçit edhe ky ia tregon vendin Albin Kurtit: Albin ti je…!

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur sot rreth përplasjes së djeshme mes…

Behgjet Pacolli ateron në aeroportin e Prishtinës

Ish-presidenti i Kosovës dhe njëkohësisht kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka ateruar…

“Qytetarët ta rrethojnë presidencën dhe ta detyrojnë presidentin ta tërheqë dekretin”

Presidenti Hashim Thaçi sot ka dekretuar për mandatar për Kryeministër, Avdullah Hotin nga LDK. Për këtë…

Tali: Posti i kryeministrit nuk është i lirë se e kemi kryeministrin në detyrë

Driton Tali, këshilltar politik i kryeministrit në detyrë, ka reaguar pasi presidenti ka dekretuar si mandatar…

Juristi jep lajmin e keq për LVV-në: Këtë interpretim do ta bëjë Gjykata Kushtetuese

Sot gjatë ditës, zyrtarë të Vetëvendosjes kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese dekretin e presidentit Thaçi për…

Pacolli niset për Kosovë, ia dërgon MSH-së dokumentet me të cilat kërkon të vetizolohet në shtëpi

Deputeti Behgjet Pacolli është nisur nga Tirana drejt Prishtinës. Ai mësohet se i ka dërguar Qendrës…

Tahiri: Nga një koalicion i shpresave të rreme, do të kalohet në një koalicion të interesave të bëme

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Abelard Tahiri, ka reaguar pas dekretimit të nominuarin e Lidhjes…

Deputetit Etem Arifi i shtyhet afati për vuajtjen e dënimit me burg

Deputeti nga Partia e Ashkalinjve të Kosovës, Etem Arifi, nuk do të shkojë në burg për…

Lajmi i fundit: Ja kur arrin në Prishtinë Behgjet Pacolli , tregon djali i axhës së tij Rrahim Pacolli i cili ka dalë për ta pritur

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli pritet që pas gjysmë ore të aterojë me aeroplanin e tij…

Thaçi mesazh direkt Kurtit: Nuk mund ta mbash dhe uzurposh pushtetin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një konference për media ka njoftuar se ka dekretuar Avdullah…