Ahmeti: Kur je kryetar komune, borën nuk e shijon

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i është gëzuar borës që e ka mbuluar vendin.…

Pas vendimit të Kurtit, ja sa kamionë me mallra hyjnë nga Serbia në Kosovë

Dymbëdhjetë orë pas largimit të taksës prej 100% për produktet serbe e boshnjake, në Kosovë kanë…

Haradinaj: Kjo është dëshmia që Albin Kurti po mashtron

Kryetari i AAK dhe ish-kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor…

Ministri i Financave thotë se edhe gazetarët janë përfshirë në pakon e ndihmës së qeverisë për shkak të virusit corona

Ministri i Financave Besnik Bislimi ka thënë se edhe gazetarët dhe mediat janë të përfshira në…

Grenell reagon sërish, tregon edhe një herë se është kundër reciprocitetit

Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë…

Glauk Konjufca shkarkon motrën e Ganimete Musliut

Ministri i punëve të jashtme Glauk Konjufca i ka propozuar Thaçit tërheqjen e diplomates Fatmire Musliu.Musliut…