Këta do të jenë dy ministrat e Nismës në Qeverinë Hoti, Limaj mund të mos jetë pjesë e qeverisë së re

Nisma Socialdemokrate tashme ka caktuar emrat për ministritë që do t’i drejtojë në qeverinë e re…

Veseli dhe vajza e tij festojnë datëlindjen në të njëjtën ditë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, sot ka pasur një ditë të veçantë me…

Raka: Ende s’kemi kthim në normalitet, përfundimi zyrtar 28 ditë pas negativizimit të rastit të fundit

Janë bërë gati tre muaj që kur u shfaqën rastet e para të infeksionit me COVID-19…

Kadri Veseli godet Kurtin: Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër për veprimet e fundit të Albin Kurti i…

Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë, e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka miratuar propozimin e ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, që nga…

Isa Mustafa kundërshtoi raportin e UNDP-së, vjen reagimi i burrit të Vjosa Osmanit

Prindon Sadriu, bashkëshorti i kryetares së Kuvendit të Kosovës, ka reaguar ndaj deklaratës së liderit të…

Arsyet pse reaguan Thaçi dhe Hoti kundër masave ndaj Serbisë

Mbrëmë në mesnatë, qeveria Kurti ka ashpërsuar masat e reciprocitetit ndaj Serbisë, ku disa kamionë janë…

Vitia tregon se kur hapen kufijtë ajrorë, teksa përmend se cilët kufijtë tokësorë hapen nesër!

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se nesër hapen kufijtë tokësorë, por jo të gjithë.…

Ministrat e LDK-së mungojnë në mbledhjen e qeverisë, Albin Kurti ka një përgjigje për ta!

Kurti flet për mosprezencën e ministrave të LDK-së në mbledhjen e qeverisë Mbledhja e Qeverisë në…

Vjosa Osmani rreshtohet në krahë të Kurtit, del kundër Thaçit, Hotit e Lajçakut

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se refuzimi i parimit të reciprocitetit nënkupton…