Vuçiq: Jam gati të negociojë me Thaçin edhe pse është i akuzuar

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka folur për dialogu Kosovë-Serbi. Ai për “Politiko” ka thënë “se…

Vetëvendosja po e përçan kombin në emër të Bashkimit Kombëtar, thotë Cakaj

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, është pyetur rreth kritikave që dikur i kishte Lëvizja…

Gazetari britanik dhe eksperti për Ballkan e quan Avdullah Hotin “xhuxh politik”

Gazetari britanik dhe eksperti për Ballkan, Tim Judah, e ka quajtur kryeministrin e Kosovës “xhuxh politik”,…

Nënkryetari i PSD-së: Deputetët të jenë të lirë ta shfuqizojnë Gjykatën Speciale

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, Zgjim Hyseni, thotë se deputetët duhet të jenë të lirë nëse duan…

Kujt i drejtohet Haki Abazi: Me qenë i verbër e mos pasë sy në ballë nuk do të…

Ish zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka rikujtuar arsyen pse është shkarkuar Ditmir Bushati nga detyra…

Paralajmërimi i frikshëm i SBASHK-ut pas anulimit të Ligjit për Paga

Vendimin e Gjykatës Kushtetuese për anulimin e Ligjit të Pagave, nuk po e presin aspak mirë…

BE-ja nuk e konsideron më Thaçin president të Kosovës

Zyrtarë të BE-së si duket nuk po e konsiderojnë më presidentin e Kosovës, një partner në…

LAJMI I FUNDIT: Nga 210 mostra të marra nga Klinika Infektive, pozitiv me koronavirus rezultuan…

71 TË SHËRUAR DHE 79 RASTE ME COVID-19! Sot më 30 qershor 2020, në Laboratorin e…

Qeveria paralajmëron mbylljen e restaurantëve dhe kafiterive përsëri – shkak pandemia

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka paralajmëruar mbylljen e sektorit të gastronomisë, pasi që…

Këshilltari i Veselit tregon se a do të jetë Vjosa Osmani presidentja e re

Adri Nurellari, këshilltar i kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, ka qenë mysafir në mediat vendore,…