LAJMI I FUNDIT: 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë, të infektuarit janë nga këto komuna

115 TË SHËRUAR DHE 226 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e…

Pas aprovimit të ndryshimit të buxhetit befason Mustafa me fjalët për PDK-në

Pas miratimit të rishikimit të buxhetit, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se beson që…

Gjermani, 303 pacientë thonë se u infektuan me Covid-19 në Kosovë 30

303 persona të prekur me COVID-19 në katër javët e fundit në Gjermani e kanë paraqitur…

“Vetëm PDK-ja votoi pro rritjes së pagave për mjekët dhe policët”

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ku u shqyrtua buxheti i Kosovës, u propozua…

Deputeti i VV-së tregon se sa para ndau Kosova për shpenzimet në Gjykatën Speciale

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se nga buxheti i Kosovës, 16.5 milionë euro…

Adriatik Kelmendi: Kjo është mbrojtja më e mirë nga Coronavirusi

Gazetari Adriatik Kelmendi, ka folur pas rritjes së të infektuarve me Koronavirus në Kosovë. Ai ka…

Publikohet dokumenti: Këshilltari i Zemajt vetëm me shkollë fillore

Deputeti i VV-së, Fitim Haziri, ka shkruar në lidhje me këshilltarin e ministrit të shëndetësisë, Mirsad…

Kraki i reagon ashpër Hysenit: Ik more fyell, mos na lodh bateritë e telefonave me përralla!

Koordinatori i Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Skënder Hyseni, ka thënë se në takimin 7-orësh me koordinatorin…

Paralajmërohet prishja e koalicionit, kjo është ajo çka mund të ndodh

Koalicioni qeverisë LDK-AAK dhe Nisma ka gjasë që mos të qoj deri në fund qeverisjen pasi…

Qeveria merr këtë vendim shumë të mirë për mërgimtarët

Është nënshkruar marrëveshja për mbulimin e primit të sigurimit kufitar për bashkatdhetarët dhe të huajt që…