Abazoviç bën zgjedhjen e tij, kjo do të jetë Qeveria e re në Mal të Zi

Sot u mbajt një takim i liderëve të koalicionit, “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja…

Konfirmohet lajmi i keq: Ja çfarë ndodhë nëse lojtarët e Kosovës dalin me Covid

UEFA ka konfirmuar se çfarë ndodh me ndeshjet e Ligës së Kombeve nëse kombëtare të ndryshme…

Adriatik Kelmendi: Ky shqiptar mund të përcaktojë fatin e udhëheqësisë së Malit të Zi në 4 vitet e ardhshme

Gazetari Adriatik Kelmendi, ka thënë se ka gjasa të mëdha që një shqiptar të marrë një…

Kjo është shuma e parave që do shpenzojnë gjashtë anëtarët e delegacionit në Washington brenda një dite

Së shpejti pritet të ndodh takimi i delegacionit prej gjashtë anëtarësh për bisedimet me Serbinë në…

Kosova e para në botë për korrupsion dhe hajni, e fundit për arsim dhe zhvillim

Mediumi amerikan “Bloomerg” e ka nxjerr Kosovën si shteti, i cili renditet në vendin e parë…

Ky është personi që e propozoi Ramush Haradinajn për president

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka zbuluar detaje lidhur me atë se si ka shkuar deri…

Vjosa Osmani dhe Haxhi Avdyli me parti të re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli ka deklaruar sot se bashkë me kryeparlamentaren Vjosa…

Ndodh edhe kjo në Kosovë: Polici pa maskë dënon qytetarin që nuk vendosi një të tillë

Me ligjin anti-COVID të gjithë ata që nuk vendosin maska dënohen me 35 euro. E siç…

Shitet delja më e shtrenjtë në botë, nuk do e besoni çmimin

Është shitur delja më e shtrenjtë në botë. Ajo është me prejardhje nga Holanda. Kjo dele…

Moti gjatë kësaj jave në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar dita e fundit e muajit gusht do të vijoj me…