Avokati Tomë Gashi: F**k Gjykatën Speciale të Serbisë

Avokati i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomë Gashi e ka…

Lushtaku: Ja me cilën deklaratë e kuptova se Albin Kurti me mujtë, krejt ushtarët e UCK-së i çon në burg

Sami Lushtaku, thotë se është tmerruar kur e ka lexuar Albin Kurtin t’i ketë thënë Hashim…

Nënkryetari i LDK-së: Asnjëherë s’kam qenë pro vijave të kuqe për PDK-në

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë…

Klinaku telefonohet nga Specialja, ja çfarë i thanë

Faton Klinaku, sekretar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ,përmes një…

Tomë Gashin e thërret Haga, avokati jep detaje nga telefonata, çfarë i kërkuan ata

Avokati Tomë Gashi është ftuar sot së bashku me sekretarin e OVL-UÇK-së, Faton Klinika nga Prokuroria…

Lajm i mirë: Ekzekutohen dy pagat shtesë nga 300 euro për këto kategori

Pagat shtesë për punëtorët shëndetësor dhe zyrtarët policorë janë ekzekutuar nga Ministria e Financave. Këtë e…

E thotë ish-mjeku i UÇK-së: Nasim Haradinaj ra viktimë e kësaj partie

Ish-mjeku i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Liri Loshi, ka thënë se e çmon si njeri të…

Pakënaqësitë për mos miratimin e Ligjit për 10% e Trustit, punëtorët e KEK-ut paralajmërojnë protestë

Punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës do të protestojnë më 3 tetor para Kuvendit të Kosovës…

Vazhdon tradita e punësimeve familjare, rehatohet edhe vajza e deputetes Teuta Haxhiu

Atlantida Haxhiu, vajza e deputetes, Teuta Haxhiu është përzgjedhur infermiere në nivelin parësor, në konkursin e…

Konjufca: Kjo që po ndodh, pasojë e politikës – kjo është kërkesa e tij për Hotin

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka folur për formimin e Gjykatës Speciale në…