LAJMI I FUNDIT: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

86 TË SHËRUAR DHE 514 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e…

Ky qytet rekord me raste të reja me Coronavirus, për 24 orë, 249 të infektuar

Prishtina edhe sot ka pasur rekord të rasteve të reja me Coronavirus. Për 24 orë, 249…

Edhe një deputet i PDK-së infektohet me koronavirus

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bajrush Xhemaili ka bërë të ditur se ka rezultuar…

Ollbrajt kë.rcënon serbët: Biden bo.mbardoi dhe do të anulojë marrëveshjen e Trumpit me Serbinë

Fushata që ka drejtuar Klinton ishte e suksesshme dhe Joe Biden ka mobilizuar vendet në NATO…

Eurodeputetja gjermane befason me fjalët që thotë për Vjosa Osmanin

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, e ka cilësuar Kryetaren e Kuvendit të…

Meta publikon dokumentet: Ja si e mori shtetësinë shqiptare Baton Haxhiu

Presidenti Ilir Meta, sot në emisionin “Zonë e Lirë” u është përgjigjur në mënyrë shteruese dhe…

Personave të kësaj moshe u kufizohet lëvizja, disa të tjerë lirohen nga puna – të gjitha masat që u morën sot

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar për masat e reja pas rritjes së numrit të…

Masat e reja anti-Covid: Kthehet orari i vjetër për kafiteritë dhe qendrat tregtare

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar për masat e reja pas rritjes së numrit të…

Besnik Berisha zbulon ‘mashtrimin’ e Qeverisë, ja kur mbahen zgjedhjet në Kosovë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi në mbledhjen e djeshme të Qeverisë ka konfirmuar se ndërtimi i…

Masat e reja, lajmërohet përsëri Armend Zemaj – ja çfarë thotë tani

Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës rreth Covid-19 ka përfunduar takimin në lidhje me situatën…