LAJMI I FUNDIT: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

1.219 TESTIME, 574 TË SHËRUAR DHE 539 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në…

Krenar Shala i reagon Agim Veliut: Mjerim!

Analisti politik, Krenar Shala ka reaguar pas deklaratave të Agim Veliut. Shala përmes një postim inë…

Kush ua humbi zgjedhjet në Podujevë? Arben Gashi flet pas mbledhjes urgjente

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, thotë se në mbledhjen e thirrur për kryesinë…

Agim Veliu flet sërish pas humbjes në Podujevë, do marrin këtë vendim

Ish kryetari i Podujevës dhe njëherit kryetar i LDK-së në atë qytet, Agim Veliu, përmes një…

Seanca për rrëzimin ose jo të Hotit, Gjykata Kushtetuese jep detaje

Karshi zhvillimeve që kanë ndodhur ditëve të fundit, posaçërisht me fitoren e LVV-së në Podujevë, partia…

U raportua se Vjosa Osmani ka shkelur Kushtetutën, vjen reagimi nga Presidenca

Ka reaguar këshilltari i U.D së Presidencës, Artan Murati pas lajmeve se Osmani ka bërë shkelje…

Zhvillimet e fundit në LDK, nis iniciativa për shkarkime brenda kësaj partie, ja kush është iniciatori

Për shkak të humbjes së bastionit të Llapit dje, brenda Lidhjes Demokratike kanë filluar zërat revoltues…

Armend Zemaj jep lajmin e mirë për mjekët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se në këto momente janë ekzekutuar pagesat shtesë për…

Çun Lajçi reagon pas fitores së VV-së, këto janë fjalët e tij drejtuar Veliut

Aktori shqiptar Çun Lajçi përmes një postimi në facebok ka reaguar në lidhje me fitoren e…

A do të mbyllet Kosova? Ky është lajmi i fundit…

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se sot do mbajnë takim me Institutin…