Ky është deputeti që do ta zëvendësojë Shpejtim Bulliqin

Sot në dy komuna janë mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme, në atë të Mitrovicës së Veriut dhe…

Gani Geci uron Bulliqin: LDK po e mund veten, na duhet ky person në krye

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Gaci e ka uruar Shpejtim Bulliqin për fitoren në Podujevë. Geci ka…

Reagim i ashpër nga Melihate Tërmkolli: Isë, Agim, Lutë, Vjosë ecni n’shpi!

Pas fitores së Shpejtim Bulliqit të VV-së në Podujevë, ka reaguar edhe ish-deputetja e LDK-së, Melihate…

Mustafa flet pas fitores së VV-së, këto janë fjalët e tij

Isa Mustafa ka folur pas humbjes së zgjedhjeve lokale në Podujevë. Kryetari i LDK-së e ka…

Trump kërkoi rinumërim, në këtë shtet i ndodh befasia

Presidenti amerikan në detyrë, Donald Trump kishte kërkuar rinumërim në shtetin e Uiskonsinit. Ky rinumërim përfundoi…

LAJMI I FUNDIT: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

1.565 TESTIME, 480 TË SHËRUAR DHE 639 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në…

SBASHKU-u del kundër vendimit të Qeverisë, cakton të hënën ditë pushimi

Pavarësisht vendimit së Qeverisë që për festën e 28 nëntorit nuk do të ketë ditë pushimi,…

“Arban Abrashi theu ligjet e fizikës dhe afatet për shërim nga COVID-19”

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka reaguar ndaj ministrit të Infrastrukturës, Arban Abrashi,…

A po i bashkohet PDK-ja Qeverisë? Vjen lajmi i fundit nga Enver Hoxhaj

Ushtruesi i detyrës së Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se do të ishte…

Gazetarja austriake i përshkruan si “heronj politik” Vjosa Osmanin e Albin Kurtin pas situatës së Gjykatës Speciale

Gazetarja austriake, Adelheid Wölfl, në një analizë të shkruar në mediumin prestigjioz vjenez ‘Der Standard’, lidhur…