Lajmi i fundit: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

564 TË SHËRUAR DHE 234 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e…

Reagimi i deputetit të LVV’së pasi LDK e kandidon Hotin për Kryeministër

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje ka reaguar pasi Lidhja Demokratike e Kosovës – ndonëse ende zyrtarisht –…

LAJMI I FUNDIT: Ky është kandidati i LDK’s për kryeministër

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vendosur që nënkryetari i këtij subjekti dhe kreu i…

Molliqaj thotë se qeveria e ardhshme do të formohet shumë shpejt, por ka një paralajmërim

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka thënë se qeveria e ardhshme do të formohet në afat…

Kraki ironizon me Molliqajn: Para 1 viti i zhduki 12 deputetë, tani thotë që e di “recetën” magjike për të fituar zgjedhjet

Profesori i Parisit, Nezir Kraki, ka reaguar ndaj Dardan Molliqajt. Ky i fundit tha se e…

Dorëheqja e Cakaj, këto janë fjalët e Vjosa Osmanit

Në një intervistë për Tempora, presidentja në detyrë e Kosovës Vjosa Osmani komentoi edhe dorëheqjen e…

COVID-19 tronditi botën, por çfarë është ajo që ne ende nuk e dimë për virusin

Kur Kina raportoi për herë të parë raste të coronavirusit tek Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH)…

Korab Sejdiu kontaktohet nga Vjosa Osmani dhe Vetëvendosja

Partitë politike në vend tashmë po provojnë t’i forcojnë radhët e veta në prag të zgjedhjeve…

Këshilltari i Pacollit: AKR-ja do t’i bashkohet një partie të madhe, ja kur e tregojmë emrin

Partia e Behgjet Pacollit pritet që në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen së shpeti…

Vjosa Osmani i merr LDK-së kryetarin e nëndegës më të madhe në Gjilan

Po vazhdojnë kalimet e zyrtarëve e aktivistëve të LDK-së, në nismën e Vjosa Osmanit. Sot asaj…