Ky deputet kërkon që të ndahen nga 100 euro për çdo qytetar

Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi ka thënë se kërkuar që në buxhet të përfshihen edhe shpërndarja…

“Nuk do të kandidoj më”, deputeti i LDK-së përshëndetet sot me Kuvendin

Deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi disa herë ka dalë kundër vendimeve të partisë. Rrjedhimisht, për të…

Hamza: Përveç PDK-së, të gjitha partitë tjera politike i kanë dëmtuar qytetarët

Kryetari i grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës…

Ja pse ju vjen fatura e lartë e energjisë elektrike edhe kur i fikni të gjitha

Edhe kur i fikni pajisjet elektrike, ato vazhdojnë të shpenzojnë energji. Kur shtypni butonin e fikjes,…

Blerim Latifi thotë se Isa Mustafa i beson vetëm këtij personi për kryeministër nga LDK

Profesori i filozofisë politike, Blerim Latifi, e ka krahasur Isa Mustafën me dikatorin Enver Hoxha, kur…

Vjen një lajm i keq nga OBSH

27 dhjetori do të jetë Dita Ndërkombëtare e Gatishmërisë Epidemike. Sot shënohet dita e parë e…

“PDK do ketë tre kandidatë për deputetë nga diaspora”

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj thotë se partia e tij do të ketë në…

PDK merr vendim, Hoxhaj tregon a do ta votojnë nesër buxhetin

Partia Demokratike e Kosovës, nesër do të votoj pro buxhetit për vitin 2021. Kështu ka bërë…

Lajmi i fundit: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

428 TË SHËRUAR DHE 215 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e…

Albin Kurti nuk përmbahet, jep parashikimin: Kaq vota do t’i marrim në zgjedhje, ka fjalë të mëdha edhe për Vjosa Osmanin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar Lëvizja Vetëvendosje, në zgjedhjet që do të mbahen…