LAJMI I FUNDIT: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

1.375 TESTIME, 585 TË SHËRUAR DHE 521 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në…

Qeveria Hoti fillon negociatat me PDK-në

Zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës, janë duke negociuar me Qeverinë Hoti, për të arritur marrëveshje…

Kryeministri Hoti thërret konferencë për media, kjo është arsyeja

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të mbajë sot konferencë për media. Aty do të diskutohet…

Enver Hasani tregon kompetencat që Vjosa Osmani s’ka të drejtë t’i ushtrojë si u.d. e presidentes

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka treguar se ushtruesja e detyrës së presidentes,…

Vajza e Jakup Krasniqit vjen me shkrimin emocionues për babin e saj

Gresa Krasniqi, vajza e Jakup Krasnqit ka kujtuar sërish babain e saj në një ditë tepër…

Ja kur mban seancë Gjykata Kushtetuese për fatin e Qeverisë Hoti

Nesër në Gjykatën Kushtetuese do të mbahet seancë dëgjimore sa i përket Kushtetueshmërisë së votës të…

Shoqëria civile rekomandon që të ndryshohet ligji për zgjedhjet lokale

Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunave do të mund të shmangeshin me disa ndryshime në…

Ish-deputetja e LDK-së: Isa Mustafa duhet të largohet nga LDK-ja

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se kryetari i LDK-së, Isa Mustafa duhet të largohet…

Analisti i njohur: Partitë tjera nuk do të kenë “shpëtim” nga Vetëvendosje

Analisti Imer Mushkolaj thotë se LDK nuk është e gatshme për zgjedhje të reja parlamentare. Mushkolaj…

Si u ar.restua Hashim Thaçi nga Gjykata speciale, si iu ndalua të ikte nga vendi, dhe u ak.uzua për 98 vr,asje…

Një raport i Gjykatës Speciale rreth arrestimit të Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup…