Reagon Imer Mushkolaj pas dënimeve të qytetarëve për maska

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka reaguar pas dënimeve që po marri qytetarët për maska mbrojtëse antiCovid.…

Osmani tregon pse u bashkuan me Gërvallën, thotë se u largua nga LDK-ja për shkak të…

Prijësja e Listës “Guxo”, Vjosa Osmani ka treguar pse Donika Gërvalla-Schwarz, në vitin 2018 është larguar…

Lirimi i masave: Vjen lajmi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë!

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se nuk do ketë lirim të masave…

PDK u shpreh e hapur për koalicion me LVV-në, vjen e përgjigja e kësaj të fundit

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj, ka deklaruar ditën e sotme se janë të hapur për koalicion…

Kështu do të votojnë Thaçi dhe të tjerët nga Haga

Ish-presidenti Hashim Thaçi, ish dy kryeparlamentarët Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi, ish-deputeti Rexhep Selimi bashkë me…

Mimoza Kusari tregon kë do votonte nga partitë tjera

Kandidatja për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar favoritët për deputet nga të gjitha…

Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje, tregojnë se cili është hapi i radhës pas vendimit të PZAP-së

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje për vendimin e…

Thaçi pyet Kusarin: Si do ta zgjidhni Vjosa Osmanin presidente pa koalicion me PDK-në dhe LDK-në?

Analisti Jusuf Thaçi ka pyetur Mimoza Kusari-Lilën e cila po garon për deputete në kuadër të…

Ja kur do të vijë në Kosovë vaksina kundër Covid-19?

Në kohën kur po i afrohemi shkurtit, muaj ky që u paralajmërua se do të arrijnë…

Paralajmërimi i Kusari-Lila, çfarë do të bëjnë pas 14 shkurtit

Mimoza Kusari-Lila thotë se do të ankohen në Gjykatën Supreme pas vendimit të PZAP. Në Pressing…