Nëse ju kanë humbur 40 euro në Trafikun Urban mund t’i gjeni këtu

Stafi i autobusëve “Trafiku Urban”, njofton për 40 euro të gjetura në njërin prej autobusëve të…

LAJMI I FUNDIT: Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto konmuna

319 TË SHËRUAR DHE 285 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e…

Ramiz Lladrovci kërkoi dorëheqjen e disa figurave të larta të PDK-së, kështu deklarohet Blerta Deliu!

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Xhavit Haliti, në një prononcim për “Gazeta Blic”…

Majlinda pasi shkatërroi rusen, kjo i ndodhi në gjysmëfinale

Krenaria e kombit shqiptar, Majlinda Kelmendi (-52 kg), nuk arriti të kualifikohet në finalen e madhe…

Kjo është kandidatja më e votuar e VV-së në Prizren

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Drita Millaku, sipas të dhënave brenda…

Opsionet e Lëvizjes Vetëvendosje, për ta bërë presidente Vjosa Osmanin

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë, janë cilësuar si zgjedhje mirë të organizuara…

Top 10-shja e Vetëvendosjes në Kaçanik

Lëvizja “Vetëvendosje” është renditur e para në Kaçanik me 8.759 vota apo 57,95%. Janë zbuluar votat…

Trajkoviq me akuza të rënda: AAK dhe Lista Serbe kurdisën zgjedhjen e deputetëve që do ta votojnë presidentin e Kosovës

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq, ka hedhur…

Qeveria në largim ndanë mjete për mësimdhënësit, policët, zjarrëfikësit, mjekët dhe punëtorët teknikë

Në mbledhjen e Qeverisë në detyrë, është shqyrtuar propozim vendimi për ndarjen e mjeteve shtesë financiare…

Pacolli tregohet zemërgjerë me Albinin, jep një premtim për votimin e presidentit!

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka paralajmëruar se s’ do të jetë bllokues…