Albin Kurti kërkoi të votohet Joe Biden, por këtë detaj pak kush e ka vërejtur! (Pamjet)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një adresimi publik, u ka bërë thirrje shqiptarëve të Amerikës, që ta votojnë Joe Biden, për kryetar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Këtë kërkesë Kurti e ka bërë, përmes një video-mesazhi, të publikuar në llogarinë e tij zyrtare, raporton “Bota sot”.

Ai ka renditur arsyet pse duhet të votohet Joe Biden për kryetar të Amerikës.

Mirëpo, është një detaje, që pak kush mund ta ketë vërejtur nga zyra e tij.

Është flamuri i Kosovës, apo që dikur Kurti e quante si flamuri “Ahtisaarit” apo “lara-lara”, e që tashmë duket se është prezente edhe në zyrën e ish-kryeministrit Albin Kurti.

Madje, ka prej qytetarëve që e kritikojnë Kurtin për vendosjen e flamurit të Kosovës në zyrën e tij.

Ja reagimi dhe pamjet:

Image

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *