Haziri për koalicionin LVV-LDK: Mos keni dert, nuk bëhet fjalë për ndarje të ‘kulaçit’

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se nuk ekziston asnjë lloj ngërçi…

Kurti: Nuk mund të ketë marrëveshje pa dialog, as dialog me harta dhe as marrëveshje ku presidentët qëndrojnë sipër hartave

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me anëtaren e kryesisë, Fitore Pacolli, ka pritur…

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti-Mustafa

Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit…

Ahmeti reagon pas largimit të muralit te rrethi i Fushë Kosovës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas largimit të muralit te rrethi i Fushë Kosovës.…

Kurti: Edukimi i fëmijëve është e drejtë kushtetuese

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se Kosova duhet të respektojë detyrimet që rrjedhin nga…

Ballkani fiton lehtësisht dhe merr kryesimin në Ipko Superligë

Ballkani ka shënuar fitoren e dytë radhazi në shtëpi, ku kësaj radhe ka mposhtur Dukagjinin e…

Volkswagen po i prodhon makinat e reja Golf, shumë më shpejtë se më parë

Këto makina, po dalin nga prodhimi për një kohë shumë të shkurtër Gjatë kësaj jave, Volkswagen…

Kombinimi xhenxhefil-karotë; Eliksiri që na shpëton nga katër shqetësimet më të mëdha

Rritja e numrit të ‘fast food’-eve ka bërë që shumë njerëz t’i gjejnë ushqimet gati dhe…

ELKOScenter dhe IuteCredit fillojnë bashkëpunimin!

Institucioni mikrofinanciar IuteCredit sot nënshkruajti marrëveshje me gjigandin ELKOScenter, marrëveshje kjo që I’u mundëson qytetarëve të…

Ndiheni gjithmonë të lodhur? Ç’duhet të bëni që të jeni më energjikë

Ndodh shpesh që të ndihemi të lodhur pa arsye. Edhe në rast se kemi pushuar mjaftueshëm,…