Numër rekord i rasteve të reja me COVID-19 në këtë shtet ballkanik

Në 24 orët e fundit, 1,503 raste të reja janë konfirmuar zyrtarisht në Slloveni, dhe tetë…

Zyrtari që u arrestua për ‘avullimin’ e 2 milionë eurove në Thesar është anëtar i PDK’së dhe ish-drejtor i Financave në Drenas

Labinot Gruda është zyrtari i arrestuar të martën nga Policia e Kosovës si i dyshuar për…

Ky është kandidat i LDK-së për kryetar të Prishtinës?

Ismet Beqiri, ish kryetar i Prishtinës për 5 vjet, ka folur për zgjedhjet e ardhshme komunale,…

Qeveria Hoti nis “kapjen” e bordeve: Dalin emrat e LDK-së e AAK-së që u emëruan në Postë e Infrakos

Qeveria e Kosovës ka emëruar dy zyrtarë të LDK e AAK në bordet e ndërmarrjeve publike.…

Specialja cakton seancë të re për Salih Mustafën, i kërkohet të deklarohet për fajësinë

Gjykata Speciale ka caktuar një seancë tjetër kundër Salih Mustafës, personi i parë ndaj të cilit…

Mustafa i ka këto fjalë për partinë e Vjosa Osmanit

Lidhja Demokratike e Kosovës konsideron të panevojshme mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe e sheh të…

E zbulon Isa Mustafa: Kjo është arsyeja e prishjes së koalicionit me VV-në, Kurti nuk…

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa ka folur edhe një herë për dështimin e koalicionit qeverisës në…

Gjykata Speciale drejtoi akuza ndaj Hashim Thaçit, vjen reagimi nga presidenti

Zyra e Presidentit i është përgjigjur kërkesës së Dhomës së Specializuar të Gjykatës Kushtetuese, me seli…

Lladrovci: Jam ftuar nga Gjykata Speciale për shkak të deklaratave të Milaim Zekës

Ai pohoi në Rubikon se intervistimi i tij nga Specialja gjatë gjithë kohës qe për shkak…

Ndërrimi i orës për këtë vit, ky është vendimi i fundit

Ora do të ndryshohet edhe këtë vit. Edhe pse u diskutua se shumë, ora do të…