Ky është numri i VV-ës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Partia e Albin Kurtit, në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojë me numrin 127. Kjo…

Tërhiqet shorti – ky numër i bie LDK për zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në…

Reagon Imer Mushkolaj pas dënimeve të qytetarëve për maska

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka reaguar pas dënimeve që po marri qytetarët për maska mbrojtëse antiCovid.…

Osmani tregon pse u bashkuan me Gërvallën, thotë se u largua nga LDK-ja për shkak të…

Prijësja e Listës “Guxo”, Vjosa Osmani ka treguar pse Donika Gërvalla-Schwarz, në vitin 2018 është larguar…

Lirimi i masave: Vjen lajmi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë!

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se nuk do ketë lirim të masave…

PDK u shpreh e hapur për koalicion me LVV-në, vjen e përgjigja e kësaj të fundit

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj, ka deklaruar ditën e sotme se janë të hapur për koalicion…

Kështu do të votojnë Thaçi dhe të tjerët nga Haga

Ish-presidenti Hashim Thaçi, ish dy kryeparlamentarët Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi, ish-deputeti Rexhep Selimi bashkë me…

Mimoza Kusari tregon kë do votonte nga partitë tjera

Kandidatja për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar favoritët për deputet nga të gjitha…

Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje, tregojnë se cili është hapi i radhës pas vendimit të PZAP-së

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje për vendimin e…

Thaçi pyet Kusarin: Si do ta zgjidhni Vjosa Osmanin presidente pa koalicion me PDK-në dhe LDK-në?

Analisti Jusuf Thaçi ka pyetur Mimoza Kusari-Lilën e cila po garon për deputete në kuadër të…