Qeveria reagon ndaj Lul Rakës i cili ka thënë se asnjë rekomandim nuk është dhënë nga ai…

Derisa shumica e vendeve të botës po fillojnë sërish me shtrëngimin e masave në parandalimin dhe…

Ja kur pritet të shpërndahen 50-të eurot për të prekurit me Covid19

Komuna e Prishtinës kishte marrë vendim për të shpërndarë nga 50 euro për personat me covid…

Këto janë parashikimet për zgjedhjet e 14 shkurtit

Analistët kanë treguar parashikimin e tyre për zgjedhjet e 14 shkurtit. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen…

Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti, ja çka iu thotë Konjufca – qytetarëve

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ua kanë mbyllur dyert e…

Ahmeti: Këta dy persona brenda VV-së janë të rrezikshëm

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka klasifikuar kategoritë brenda VV’së. Ahmeti filloi duke përmendur filozofët…

Lladrovci godet Limajn: Një “trim” që po kërkon vota për UÇK-në, u pat largu prej betejave ma jetike të luftës

Në tubimin përmbyllës të PDK-së në Drenas, ku kishe një numër të madh të njerëzve, kryetari…

KEDS’i njofton se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto qytete dhe fshatra

KEDS’i ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të…

“Vota për VV hallall”: Shpërndahen afishe me mesazhe nga Kurani, flasin nga BIK

Në Facebook po qarkullon një afishe me mesazhe në gjuhën arabe e shqipe me anë të…

Milaim Zeka i reagon Luan Krasniqit pasi ky i fundit pozicionohet për zgjedhjet në Kosovë

Boksieri kosovar Luan Krasniqi ka përkrahur Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen…

Molliqaj tregon çka nënkupton Republika e Tretë që VV’ja po e paralajmëron pas zgjedhjeve

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka sqaruar se çfarë kuptimi ka Republika e Tretë që Lëvizja…