Lajmërohet Gjinovci pas publikimit të fotografisë së të atit me Thaçin, prezanton dy kundërshtarët e tij publikisht

Analisti politik Rron Gjinovci ka treguar publikisht që nuk ka simpati për ish-presidentin e vendit, Hashim…

Pakënaqësi brenda VV’së pas publikimit të listave për deputetë: Ismajl Kurteshi përgatitë dorëheqjen

Ish-deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi është ndarë i pakënaqur me atë se si…

Kurtit i është rritur pasuria nga 0 në 400 mijë euro, i bëri 85 mijë euro për një vit

Zëdhënësi i PDK’së, Avni Bytyçi, po thotë se liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, nga zero…

Sinjal i keq për Kurtin: Të dënuarit në 3 vitet e fundit s‘certifikohen nga KQZ’ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka emëruar anëtarët e Komisioneve Komunale të Zgjedhjeve në të gjitha Komunat…

Lladrovci i reagon Vehbi Kajtazit pasi ky i fundit i tha se “e ke çu Thaçin në Hagë”

Kreu i Komunës së Dreanasit, Ramiz Lladrovci, ka thënë se të hënën do ta padisë për…

“Vjosa” me 14 kandidatë në listën e VV-së [emrat]

Iniciativa qytetare e Vjosa Osmanit do të përfaqësohet me 14 kandidatë në listën e Vetëvendosjes për…

Një qytetare tregon se si KQZ-ja ia mori të drejtën e votës për shkak të telefonatës së humbur

Një qytetare, që banon jashtë Kosovës, ka shkruar në Facebook, se si, sipas Komisionit Qendror të…

Nipi i patritotit të shquar i bashkohet Vetëvendosjes

Muharrem Kadriu i është bashkuar nga sot Lëvizjes Vetëvendosje.Lajmin e ka bërë të ditur anëtari i…

Burri i Albulena Haxhiut tregon a do të kandidojë për deputet

Anëtari i Vetëvendosjes, Alban Krasniqi ka treguar përmes një shkrimi në Facebook nëse do të kandidojë…

Arsyeja pse u arrestua me forcë Dardan Molliqaj

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, dhe aktivistë të tjerë të kësaj partie janë arrestuar me…