PDK sot do të mbajë konferencë për media

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Prishtinë, sot do të mbajë konferencë për media. Konferenca është…

Gjermania me rekord të ri rastesh me koronavirus, shtohen thirrjet për ndryshim të qasjes

Gjermania ka regjistruar më shumë se 50 raste me koronavirus për 100 mijë banorë në 7…

OVL e UÇK-së lëshon një reagim të ashpër ndaj Speciales

Dhomat e Specializuara të Gjykatës në Hagë edhe kur ka kaluar afati ligjor për një vendim,…

IKD: Avdullah Hoti do të duhej të kishte kaluar sonte natën në qendrën e paraburgimit

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka reaguar pas emërimit të Musa Misinit në…

LAJMËROHET Kadri Shala, tregon historinë e vjedhjes së dy milionë eurove, thotë se paratë iu transferuan në llogarinë e tij. Tregon kur dorëzohet

Kryeprotagonisti i përmendur në vjedhjen e Thesarit të Shtetit, më në fund u bë i gjallë.…

Edhe tenderët e Veliut po hetoheshin nga Task-Forca, Zogaj: 2020 Agimit i ka shku diçka perfekt

Kabineti qeveritar i Kosovës të hënën ka vendosur të mbyllë Departamentit Special Anti-Korrupsion brenda Policisë së…

Deri në kaq vite burg mund të dënohet Labinot Gruda, i dyshuar për vjedhjen e dy milionë eurove

Nga Ministria e Financave nuk kanë dhënë shumë detaje për veprimet që kanë marrë për të…

“Pritja për Specialen mori fund”, Gashi kërkon dorëheqjen e Thaçit dhe zgjedhje të reja

Analisti i çështjeve politike Arbër Gashi, ka thënë se heshtja e Gjykatës Speciale, e konfirmon aktakuzën…

EKSKLUZIVE: Si pasojë e veprimeve të Hotit, koalicioni qeverisës drejt prishjes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti edhe pse është parë si një politikanë racional, veprimet e tij…

Lajmërohet Grenell, i përgjigjet Albin Kurtit me këto pamje

Richard Grenell, emisar special i SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë po konsideron se marrëveshja…