Zbulohet skenari, ja kush ia siguroi pragun Nismës, alarmohen Kurti dhe Osmani

Gjatë ditës është raportuar se kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe ai i…

Gjermani: Arrestohen 12 shqiptarë që punonin në të zezën

Policia në Wolfsburg të Gjermanisë ka bërë të ditur se ka arrestuar 12 punëtorë shqiptarë, të…

Haziri për koalicionin LVV-LDK: Mos keni dert, nuk bëhet fjalë për ndarje të ‘kulaçit’

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se nuk ekziston asnjë lloj ngërçi…

Kurti: Nuk mund të ketë marrëveshje pa dialog, as dialog me harta dhe as marrëveshje ku presidentët qëndrojnë sipër hartave

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me anëtaren e kryesisë, Fitore Pacolli, ka pritur…

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti-Mustafa

Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit…

Ahmeti reagon pas largimit të muralit te rrethi i Fushë Kosovës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas largimit të muralit te rrethi i Fushë Kosovës.…

Kurti: Edukimi i fëmijëve është e drejtë kushtetuese

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se Kosova duhet të respektojë detyrimet që rrjedhin nga…

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!