NATO ka vendosur të dërgojë armatime shtesë për Ukrainën.

Kështu ka bërë të ditur Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s në një konferencë për…

Sapo ndodhi… Aktivizohet NATO, ky është veprimi i fundit…:

Britania e Madhe ka dërguar sot pajisje ushtarake dhe tanke në Estoni kanë konfirmuar nga Ministria…

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës jep shifrat e fundit për numrin e ushtarëve rusë të vr.arë

Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës më shumë se 1 mijë…

LAJMI I MINUTËS SË FUNDIT: Kthesë e papritur në luftimet Rusi-Ukrainë, ja çfarë po ndodh

Presidenti rus Vladimir Putin i është përgjigjur thirrjes së Volodymyr Zelenskyz, homologut të tij ukrainas, për…

Zhvillimi që nuk pritej: Putin ‘dorëzohet’, ja çka i thotë Ukrainës.

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi se është i gatshëm të zhvillojë negociatat të nivelit të lartë…

Aeroporti rus po digjet, mediat ruse “zbulojnë” nga erdhi raketa

Aeroporti ushtarak i Rusisë pranë kufirit me Ukrainën është goditur nga të paktën një raketë, raporton…

Profesori i Parisit: Amerika dhe aleatet në Evropë po bëhen gati për luftë totale, makineria ruse nuk do ndalet në Kiev

Nezir Kraki, profesor i Universitetit të Parisit, ka analizuar situatën e krijuar me rastin e pushtim…

Biznesmeni shqiptar nga Gjermania i gatshëm të ofrojë shumë të majme parash për FSK-në

Biznesmeni nga Gjermania Faton Blakqori ka thënë se është i gatshëm t`ia jap 10 mijë euro…

SHBA-të ngrenë urgjentisht në ajër “përbindëshin” e qiejve pas sulmit rus ndaj Ukrainës

Një bombardue strategjik “B-52” është duke patrulluar në qiejt e Polonisë, shumë pranë kufirit mes Ukrainës…

NATO i vë aeroplanët luftarakë në gjendje gatishmërie

NATO ka urdhëruar komandantët e saj ushtarakë të intensifikojnë përgatitjet për të mbrojtur territorin aleat pasi…