Çitaku: Është barrë e rëndë të jesh ambasadore e një vendi të vogël një një vend të madh si Amerika

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë se komuniteti shqiptar në SHBA ka dhënë…

LDK i do këto dy pozita dhe pesë ministri

Pas bllokimit të bisedave për lidhjen e koalicionit qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja pritet të rikthehen…

Gjermania prin në Kosovë për investime të huaja

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës ka njoftuar se sa i përket origjinës së Investimeve të…

Haxhiu kërkon sqarime nga Haki Abazi për deklaratën e tij rreth vd ekjes së Astrit Deharit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe e nominuara për ministre të Drejtësisë, Albulena Haxhi, ka thënë se…

Këtë se keni pritur, ja çfarë thotë Gani Koci për Haki Abazin dhe disa emra tjerë të VV-së

Ish-zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Gani Koci, përmes një postimi në facebook, e…

VV e LDK pritet të takohen sot

Pas bllokimit të bisedave për lidhjen e koalicionit qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja pritet të rikthehen…

Reagon edhe Dushi i LDK’së: Mos prisni që unë të bëhem mercenar i Albin Kurtit

Deputeti i LDK’së, Florian Dushi, ka thënë se ai nuk është kundër koalicionit me VV’në por…

“Zakonet e shqiptarit” Shikoni se çfarë dalin nga çantat në aeroportin e SHBA-ve

Shqiptari nuk e harron zakonin, të marrë me vete ushqime “bio” nga vendlindja edhe kur fluturon…

Prestigjiozja The Times: Kurti nuk la kënd pa ofenduar, mbeti pa aleatë politikë

Njeriu që do të jetë kryeministër i Kosovës ka ofenduar shumë njerëz në rrugëtimin e tij…

Veliu thotë se VV-ja e dëmtoi procesin e bisedimeve me LDK-në

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se hapat e njëanshëm të marrë…