E krahasuan me Albin Kurtin, kështu përgjigjet deputeti i VV-së, Gazmend Gjyshinca

Gazmend Gjyshinca do të jetë njëri nga deputetët më të rinj të Lëvizjes Vetëvendosje në Legjislaturën…

Geci tallet me komandantat: Nëse krisë lu fta SHBA-Iran, deri t’i dhem barku Amerikës kemi me i jep komandanta

Raportet në mes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit janë acaruar aq shumë sa…

Gruaja që tha se u rr ah nga Anita Haradinaj në një lokal, fshin statusin nga Facebooku

Majlinda Haziraj nga Prishtina dje bëri bujë nëpër media, lidhur me një shkrim të saj të…

Gjermania hap dyert nga 7 janari, mësoni detajet

Gjermania ka nevojë për të paktën 260,000 punëtorë të rinj emigrantë çdo vit për të përmbushur…

Akuzat e rënda të Kurtit dhe Thaçit për njëri-tjetrin

Presidenti Thaçi dhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, sot do të takohen në ora 15:00 me…

Ja çka pritet të ndodh në takimin Thaçi-Kurti

Takimi ndërmjet Hashim Thaçit e Albin Kurtit që pritet të në pasditen e sotme duket se…

Kirurgu i QKUK-së pretendon se shëron diabetin, reagon mjeku shqiptar nga Gjermania

Kirurgu abdominal Dr. Arbër Morina po pretendon se sëmundja e pashërueshme e diabetit, në fakt mund…

Kosovarëve u bëhet thirrje të mos kalojnë kah Serbia, Mehmetaj në arrest

Për t’u shmangur torturimeve kosovarëve po u bëhet thirrje të mos kalojnë kah shteti serb. Së…

Kur UÇK-ja zuri rob tetë ushtarë serbë

Zona Operative e Shalës e UÇK-së, më 6 janar të vitit 1999, kishin zënë rob tetë…

Hashim Thaçi e Albin Kurti, për herë të parë ballë për ballë

Për herën e tretë më radhë, lideri i partisë fituese të zgjedhjeve të tetorit, Albin Kurti…