Italia sërish me shifra të larta të viktimave nga koronavirusi

Italia ka regjistruar 619 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi, për dallim nga dita…

Shkencëtarët australianë nisin testimin e vaksinave potenciale për koronavirus

Shkencëtarët në Australi kanë nisur testimin e dy vaksinave potenciale për koronavirus, pasi që vaksinat e…

Presidenti Trump Jep Deklaratën Që Pikëlloi Gjithë Botën

Presidenti i ShBA-së Donald Trump deklaroi se pandemia e COVID-19 që ka pllakosur të gjithë globin…

Kombinimi xhenxhefil-karotë; Eliksiri që na shpëton nga katër shqetësimet më të mëdha

Rritja e numrit të ‘fast food’-eve ka bërë që shumë njerëz t’i gjejnë ushqimet gati dhe…

Ndiheni gjithmonë të lodhur? Ç’duhet të bëni që të jeni më energjikë

Ndodh shpesh që të ndihemi të lodhur pa arsye. Edhe në rast se kemi pushuar mjaftueshëm,…