Më në fund arrihet marrëveshja, Lautaro kalon te Barcelona

Ylli argjentinas ka një klauzolë largimi nga Interi prej 111 milionë euro, shumë që Barcelona nuk…

Lul Raka flet rreth rikthimit të sportit në Kosovë: Numri i sotëm, karton i verdhë për qytetarët

Mikrobiologu Lul Raka ka folur rreth rikthimit të mundshëm të sportit në Kosovë, në kohën e…

Klasi i Rashicës: Asistimi milimetrik i tij ia siguroi fitoren e parë Werderit pas një kohe të gjatë

Milot Rashica ka asistuar në golin e epërsisë dhe të fitores së Werder Bremenit në ndeshjen…

Flamurtari zyrtarizon 6 përforcime, ‘peshkon’ te Drita dhe Gjilani

Klubi i Futbollit “Flamurtari” ka prezantuar gjashtë futbollistët e parë të cilët i ka transferuar në…

Trajneri kondicional turk, Mustafa Serdar Basaran i bashkangjitet stafit teknik të Llapit

Llapi ka arritur të angazhojë në kuadër të stafit teknik, trajnerin kondicional nga Turqia, Mustafa Serdar…

Benfica e bleu për 250 euro dhe një thes me topa – kush është Gedson Fernandes që sot kushton 65 milionë euro dhe Mourinho çmendet pas tij

Ai është rritur në një ishull të vogël, shumë larg kryeqytetit të Gabonit, ndërsa Gedson Fernandes,…

Milot Rashica bombardon me një gol portën e Hanoverit

Milot Rashica ka bombarduar portën e Hannoverit duke shënuar gol në minutën e 59. Rashica i…

Ja si duket stadiumi i Gjilanit në renovim e sipër

Stadiumi i qytetit në Gjilan është futur në fazën e renovimit tash e dy vite. Megjithëse…

Kosova zhvillon stërvitjen e parë në Katar, po përgatiten për ndeshjen ndaj Suedisë(FOTO)

Kosova e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në Doha të Katarit në kuadër të përgatitjeve…

Rashica ndër sulmuesit më të mirë në Bundesligë

Çdo gjashtë muaj, “Kicker” lanson renditjen e lojtarëve më të mirë në Bundesliga në kategori të…