Deputeti i VV-së e zbulon pse Qeveria lejoi shkuarjen e Pacollit në shtëpi

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, është dërguar në shtëpinë e tij në Hajvali, pas mbërritjes në Kosovë.

Kjo pasi, autoritetet qeveritare kanë pranuar kërkesën e deputetit për vet-izolim, përcjell, Bota sot.

Lajmin e ka konfirmuar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Artan Abrashi, sipas së cilit, Pacollit i mbetet t’i përmbahet vendimit të autoriteteve të shëndetësisë.

“Kaq për sagën qesharake të PLAN-it. Pa arrogancë, pa show koti gjërat ecin mbarë”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimi i plotë:

Dhe krejt në fund, autoritetet qeveritare pranuan kërkesën e deputetit për vet-izolim. Deputetit i mbetet t’i përmbahet vendimit të autoriteteve të shëndetësisë.
Kaq për sagën qesharake të PLAN-it. Pa arrogancë, pa show koti gjërat ecin mbarë.

Respekt për korrektësinë e institucioneve!

Leave a Reply

Your email address will not be published.