LAJMI I FUNDIT: Dalin rezultatet e para të Exit Pollit

Janë publikuar Exit Pollet e para të zgjedhjeve në Kosovë, shkruan Insajderi.

Në Exit Pollin e Dukagjinit, subjekti i Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje është partia fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Lëvizja Vetëvendosje merr 55 deputet sipas sondazhit të Dukagjinit.

Në % LVV merr 47.9%, PDK 17.7%, LDK 14.6%, AAK 6.6% dhe Nisma 2.7%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *