Muja: LDK më shumë e interesuar për koalicion me AAK-në dhe NISMA-n se Vetevendosjen

Analisti Armend Muja ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka qenë më shumë e interesuar për koalicion…

U tha se është kundër koalicionit me Vetëvendosjen, reagon ashpër Arban Abrashi – zbulon cilat poste i takojnë LDK-së

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Arban Abrashi, ka reaguar lidhur me lajmin ku thuhet se ky…

Deklarohet Agim Veliu: Kam dilema në lidhje me marrëveshjen LDK-LVV, procesi është lënduar shumë

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu ka folur në emisionin Debat Plus në RTV Dukagjini në lidhje…

Në këto momente vjen një reagim i ashpër nga partia e Isa Mustafës – flasin edhe për koalicionin me Vetëvendosjen

LDK ka reaguar pas shkrimit të Gazetës Express se disa prej anëtarëve të kryesisë së saj…

Lubonja su lmon Trump-in: Vr asja e gjeneralit iranian, një akt terrorist

Një akt ter rorist dhe të papërgjegjshëm e ka cilësuar analisti Fatos Lubonja vr asjen e…

Blerta Deliu ironizon me Kurtin: Ani thojke na duhen 72 orë për me kriju koalicionin

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka ironizuar me liderin e VV-së, Albin Kurti lidhur me koalicionin…

Kurti: LDK-ja ka mundësinë unike që të bëjë punën e saj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur pas lëshimit të videos ku propozonte emrat e…

Ministri i Qeverisë Kurti: Pa Thaçin nuk do të zhvillohej asnjë proces politik në Kosovë

Blerim Reka tashmë është propozuar nga Albin Kurti për të udhëhequr me Ministrinë e Punëve të…

Baraliu: LVV nuk e ka shumicën në Kuvend, nuk mund ta propozojë kandidatin për kryeministër

Presidenti i Republikës Kosovës, Hashim Thaçi i ka dhënë 48 orë kohë, liderit të Lëvizjes Vetëvendosje,…

Afati 48 orësh për Kurtin nga Thaçi, profesor i njohur zbulon se çfarë ndodhë nëse nuk propozohet emri i mandatarit

Presidenti Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje janë takuar sot, ku Thaçi i ka caktuar…