Deputetja e LDK-së, Albin Kurtit: Lëri lojërat politike, nuk jemi këtu për t’i bërë qefin askujt!

Nesër me datën 6 Janar, Presidenti i vendit Hashim Thaçi do të thërrasë në takim kryetarin…

Nënkryetari i LDK-së: Pse të mos ketë nesër marrëveshje me LVV-në

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova është optimist për arritjen e një marrëveshjeje me…

Haradinaj kryen ndërhyrje estetike, mbjell flokët

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka bërë një ndërhyrje estetike gjatë ditëve të fundit të vitit…

“Kurti nuk do të mandatohet nesër për kryeministër”

Albin Kurti i cili po synon udhëheqjen e Qeverisë së Kosovës, po tenton që të “blej”…

Ishte ndalur për të pushuar, mërgimtarit në Serbi ia prishin veturën

Bashkatdhetarët tanë të cilët kanë qëndruar për festat e fundvitit në Kosovë, janë duke u maltretuar…

Revolucion në Finlandë: 4 ditë pune në javë me 6 orë në ditë dhe paga e njëjtë

Në Finlandën e qeverisur nga gratë, viti 2020 për ekzekutivin do të nisë me përgatitjet për…

Banorët e Prizrenit e vr asin shqiponjën dhe e publikojnë në Facebook

Në Prizren, qytetarë të pamëshirshëm kanë vr arë shqiponjën, dhe e kanë postuar në rrjetin social…

Rexhep Qosja ia lë fajin Isa Mustafës dhe LDK-së për mosformimin e koalicionit VV-LDK

Akademik Rexhep Qosja, fajtor për moskrijimin e Qeverisë së re të Kosovës e ka bërë Lidhjen…

Shahu: Vetëvendojse është në shërbim të Hashim Thaçit

Të hënën pritet edhe takimi formal në mes të presidentit Thaçi dhe fituesit të zgjedhjeve të…

Rrëfimi i Fadil Gecit, si na sul.muan në shtëpi vetëm se ishim besnik presidentit Ibrahim Rugovës

Fadil Geci, vëllau i dytë familjes së Gecëve të Llaushës, në një intervistë ekskluzive për “Bota…