Bashkë me Thaçin e Veselin, nga Haga akuzohen edhe Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe Azem Syla

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, dhe ish-drejtues tjerë…

A po bëhet realitet rreziku që paralajmëroi Milazim Krasniqi?

Profesori dhe analisti politik, Milazim Krasniqi thotë se ka paralajmëruar më herët për rrezikun që në…

Tomë Gashi tregon se çfarë do të sjellë herën tjetër personi i maskuar në OVL të UÇK-së

Avokati i angazhuar nga OVL e UÇK-së, Tomë Gashi, ka thënë para gazetarëve se sërish u…

Xhavit Haliti flet pas publikimit të emrit të tij si i akuzuar nga Gjykata Speciale

Organizata e Veteranëve të Lu.ftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka mbajtur konferencë shtypi, ku ka…

Nasim Haradinaj publikon pamjet e personit që solli dosjet – zbulohen detajet e bisedës

Edhe sot në zyrat e OVL-UÇK, janë dërguar dokumente ku po pretendohet se janë nga Gjykata…

Xhavit Haliti një ndër të akuzuarit e Speciales

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka thënë të martën se për…

Ekskluzive: Vjosa në Vetëvendosje? Takim maratonik në mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit larg publikut

Ndonëse ka filluar procedurat për hapjen e partisë së re, Vjosa Osmani si duket do t’i…

Zafir Berisha flet pasi ju hakua Facebooku, ka një porosi për hakerët

Zv.ministrit të Punëve të Brendshme nga NISMA, Zafir Berisha, i cili sot u emërua edhe koordinator…

A është ende në AAK? Përgjigjet Donika Kadaj-Bujupi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, është përfolur se ka dalë nga partia e Ramush…

SHBA-ja vendos sanksione shtesë ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione të reja ndaj Iranit. “Shtetet e Bashkuara tani kanë vendosur…