Tregtarët e ‘shpresës’

Ti Albin Kurti, mbasi je kaq i gjanë, jepja një ministri ‘tënden’ LDK-së, (për shembull ministrinë…

Vjosa Osmani i përgjigjet Agim Veliut, i del krah Vetëvendosjes

Nënkryetarja e LDK’së dhe kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbrojtur Lëvizjën Vetëvendosje, vetëm pak çaste…

Kitaroviq: Korrupsioni fillon që në shkollë, ku kopjuesit shikohen si heronj

Korrupsioni është ngulitur në shoqërinë kroate në shkollë ku fëmijët që mashtrojnë në teste shihen si…

Benfica e bleu për 250 euro dhe një thes me topa – kush është Gedson Fernandes që sot kushton 65 milionë euro dhe Mourinho çmendet pas tij

Ai është rritur në një ishull të vogël, shumë larg kryeqytetit të Gabonit, ndërsa Gedson Fernandes,…

Pas reagimit të Veliut, Adriatik Kelmendi ka një porosi të qartë për LVV-në dhe LDK-në

Njohësi i cështjeve politike, Adriatik Kelmendi, ka reaguar pasi që nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, e…

Walker: Pas takimit me Vjosa Osmanin, kjo ishte porosia ime për LDK-në dhe VV-në

Ish-ambasadori i OSBE’së dhe miku i shqiptarëve, William Walker sonte në Zona B ka thënë se…

Vjen një re agim nga Lëvizja Vetëvendosje pas refuzimit të ofertës nga Agim Veliu

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka reaguar pas deklarimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliut,…

Analisti Ramadani për shkeljen e premtimeve të Kurtit: Eskalim dhe degjenerim i shpejtë

Analisti politik Shkodran Ramadani ka komentuar ndryshimin drastik të Lëvizjes Vetëvendosje, sa i përket premtimeve që…

Krasniqi: Copëtimi i MKRS’së me stil kasapi është prodhim i mendësisë shkatërruese

Mendësia shkatërruese që i ka dalluar në opozitë për vite të tëra, duket se do të…

Vetëvendosje e pranon si president Isa Mustafën: Tregon edhe pse i shtoi 2 ministri

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti edhe zyrtarisht ka thyer premtimin e parë që kishte bërë…