Milazim Krasniqi kritikon VV-në: Politika e saj si bumerang

Profesori universitar, Milazim Krasniqi, ka thënë se “vijat e kuqe” janë shndërruar në gardhiqe, për LVV…

Lubonja: Nëse ‘eliminohet’ Albin Kurti, Kosova do ketë fatin e politikës në Shqipëri

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar mbi politikën në Kosovë, duke u shprehur se ‘nëse eliminohet’ (politikisht)…

Arben Gashi: Për zhvillimet e reja, kemi qëndrimet e duhura

Isa Mustafa ka mbledhur sot strukturat e partisë së tij, për të diskutuar lidhur me bisedimet…

Vetëvendosje s’i lë asgjë në diskrecion Thaçit, s’dihet kur do ta mbledhin kryesinë

Një takim shumë i shkurtër ndodhi sot në presidencë në mes të liderit të LV-së, Albin…

Cili ishte shkaku i vd ekjes së 27-vjeçares në spital që mjekët arritën t’ia shpëtojnë foshnjën

E kishte pritur nëntë muaj për t’ia parë fytyrën. Por atë moment, Mirlinda Dërnjani, 27-vjeçare, nuk…

Tre th.ikat e Albin Kurtit ndaj LDK-së

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, edhe tre muaj pas përfundimit të zgjedhjeve të 6 tetorit,…

I shpëtohet jeta fëmijës që i mbeten kikirikët në fyt

Në Klinikën e Otorinolaringologjisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, i është shpëtuar jeta një fëmije.…

Profilet e shkurtëra të ministrave që i përzgjodhi Albin Kurti

Me propozimet e bëra sot, Albin Kurti e ka përmbushur numrin e propozimeve që i takojnë…

Grupi parlamentar i LDK-së merr një vendim për ofertën e Kurtit

Ndërkohë që pritet të nis takimi mes Albin Kurtit dhe Presidentit Hashim Thaci, Grupi Parlamentar i…

U pyet nëse Konjufca do të tërhiqet nga posti i kryeparlamentarit – Kjo është përgjigjja e Kurtit A

Albin Kurti, pas takimit me Presidentin Hashim Thaci është pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me…