Vjen lajmi i madh: Më në fund po vjen Qeveria Kurti!

Heshtjen që e ka kapluar skenën politike dy ditët e fundit, i ka dhënë fund kandidati…

Sindikalistët kërkojnë takim urgjent me Konjufcën, Haradinajn dhe Jasharin, shkak buxheti

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, ajo e Shëndetësisë dhe e Policisë kërkojnë takim urgjent me kryetarin…

VV tregon se çka u bisedua në takimin mes Kurtit e William Walker

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka takuar sot në zyret e partisë liderin e…

Nitaj paralajmëron Kurtin: Presidenti mund të tregohet tolerant për 3-4 ditë, jo pa kufi

Ish-deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka reaguar përsëri për situatën e fundit politike të krijuar në…

Veseli: Kjo zonjë na ka ruajtur tërë natën mu dhe Hashim Thaçin nga policia serbe

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka treguar një moment interesant nga jeta e tij kur ishte…

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin

Albin Kurti, nga partia e parë e dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, LV, ende nuk…

Ky është propozimi i fundit i LVV-së: T’i shtojmë dy ministri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ia ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit kryetarit të…

Këshilli nuk mblidhet, Mustafa dhe nënkryetarët marrin mandatin për të vendosur për ofertën e VV’së

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur ende që të vendosin se a do të…

LDK konfirmon ofertën e re të VV’së, s’tregon çka

Lidhja Demokratike e Kosoëvs ka pranuar se ka marrë ofertë të re mbrëmë nga kreu i…

Parashikoi Brexit, fallxhorja që sheh të ardhmen: Këtë vit…

Një fallxhore, e cila parashikoi Brexit-in dhe Anglinë fituese të Kupës së Botës në kriket duke…