Haxhiu: VV’ja është fajtore për mos krijimin e Qeverisë

Publicisti Baton Haxhiu, ka thënë se fajtorë për vonesat e krijimit të qeverisë është partia fituese…

Shqipëria po braktiset, për 8 vjet u larguan 369 mijë qytetarë

Shqipëria për fat të keq po përballet vitet e fundit me një “hemorragji” sociale, ku një…

“Jam shumë më optimist për marrëveshjen se kur jam zgjaur këtë mëngjes”

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker është shprehur optimist se koalicioni në mes të LDK-së, dhe LV-së…

Haradinaj për Kurtin: S’tu ka ndalë goja duke u kokorizë e duke bërë çaka-çaka, hajde puno tash

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qenë i ashpër kohës së fundit me Albin…

Këshilltarja e Haradinaj: Kurti po bën zhagitje e spektakle fëmijërore politike

Këshilltarja e kryeministrit në detyrë, Meliza Haradinaj – Stublla ka ironizuar me bisedimet për koalicion në…

Shërbimet ruso-serbe po e pengojnë Albin Kurtin të bëhet kryeministër?

Kosova mund të rrezikohet nga shërbimet e huaja në këtë kohë, meqë Qeveria dhe institucionet e…

Flet Agim Veliu pas raportimit se ai do të jetë kryeministër

Emri i nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliut, është përflitur gjatë ditës së sotme…

E thotë analisti politik për Albin Kurtin: Më ka zhgënjyer, do të jetë dështim “Qeveria Kurti”

Vonesat e mëdha në forimim e qeverisë së re ka bërë që shumë prej njohësve të…

Pas deklaratës së Mustafës, flasin nga LVV-ja: Jemi për koalicion me LDK-në, por nuk kemi garancë se do të ndodhë

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, edhe pas tre muajve nga mbajtja e zgjedhjeve, ende…

Miftaraj: VV dhe LDK ta tejkalojnë vetveten, ta formojnë qeverinë

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka thënë se VV dhe LDK duhet ta…